Yumurta zengin D Vitamini ile Vucudu Korur.

Yumurta zengin D Vitamini ile Vucudu Korur.
İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini ve B12 ve protein bakımından da zengin olan 1 adet yumurta yaklaşık 17.0IU İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini içerir ve bu miktar günlük ihtiyacının %4’üne denk gelmektedir.

Güneş ve bu besinler İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.

Çeşitli balıklar İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok D Vitamini içerir. İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır.

Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük D Vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D Vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D Vitamini içermektedir. Güneş ve bu besinler İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.

##*##*

Araştırmalara göre İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini , bakterileri öldüren hücrelerin çoğalmasına da yardımcı oluyor. İngiliz Tıp Dergisinde açıklanan araştırmaya göre İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır. Araştırmalar güneşli ülkelerde ya da İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini yönünden zengin beslenen toplumlarda belli kanser türlerine çok daha az rastlandığını göstermektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalarda İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini , lösemi ya da tümörü olan hayvanların hayattta kalma olasılığını %30 ila %50 oranında artırmıştır. Ayrıca diğer tümörlerin de oluşumu ve boyutları da İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini ile azalma göstermiştir. Bu hastalıklar dışında D Vitamini eksikliğinde meme, kemik, tiroid, deri ve kalın bağırsak kanser riski artmaktadır. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınması, bir çok hastalık ve kansere karşı koruyucu olacaktır.

Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik veya şişkinlik hissettiniz mi? Spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz.,

Bunlardan aktif ergosterol, kalsiferol ve D2 vitamini gibi adlarla da bilinen ergokalsiferol ışınlanmış mayalarda bulunur. Aktif 7-dehidrokolesterol ve D3 vitamini gibi adlarla da anılan kolesalsiferol ise insan derisinde güneş ışığı ile temas sonucu meydana gelir ve daha çok balık yağında ve yumurta sarısında bulunur. Isıya karşı sabit ve pişirilmeye dayanıklıdır. Yüksek miktarlarda alınması toksik reaksiyonlara (zehirlenme) neden olabilir.

Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişilerde İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini eksikliği olabilir. Sağlıklı yaşamda şifa D Vitamini sıvılar, tabletler ve kapsüller şeklinde piyasada bulabilirsiniz. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi gıdalarda bulunmaktadır. Güneş ışığında kısa süreli kalmak da vücudun İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini üretmesinde etkilidir. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır.

*#
*#

İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini Eksikliği Riski Yüksek Olan Gruplar şunlardır. Güneşe Çıkmayan ve Emziren Anneler, Anne sütü içinde bulunan İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini annenin Sağlıklı yaşamda şifa D Vitamini seviyesine bağlıdır. Ancak anne sütü içinde bulunan İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini genellikle bebeğin ihtiyacını tam olarak karşılamak için yeterli değildir.

Bazı İlaçlar: Kalsiyum emilimini azaltan bazı ilaçlar (kolesterol düşürücü ilaçlar, kilo vermeye yardımcı ilaçlar, epilepsi ilaçları…vb) İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini üretimini olumsuz yönde etkileyebilir.
Uyarılar, Önlemler, Güneş ışınlarıyla İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini üretimi toksik seviyelere ulaşmaz ancak gıdalar yoluyla aşırı İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini tüketimi anoreksi, aşırı kilo kaybı, çarpıntı ve aritmi, böbrek taşı ve kalp krizi riskini arttırabilir. İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini bakımından zengin istiridye, yağlı süt, şarküteri ürünleri, peynir ve yumurta aynı zamanda yüksek oranda kolesterol içerdiğinden dikkatli tüketilmelidir. Yetişkinler için günde 200 IU, 51-71 yaş arasında 400 IU, İnsan vucudunu Koruyan Yumurta içindeki zengin D Vitamini gereksinimi vardır. Daha ileri yaşlarda ise günlük D Vitamini ihtiyacı 600 IU olarak belirtiliyor. Antiasitler ve bazı kolesterol ilaçları D Vitamini emilimini etkiler.
İndeks: D Vitamini, zehirlenme, ergosterol, kalsiferol, dehidrokolesterol, rikets, osteomalasia, osteoporoz, kalsiyum, fosfor, yumurta, süt, Menopoza, Solunum yolu, kemik erimesi, bağışıklık sistemi, Parkinson, cinsel istek, sinir sistemi,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş