Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.
Hurma A vitamini ihtiva ettiğinden hurma yiyenlerde özellikle gece körlüğü ve diğer göz zaafiyetleri olmaz. İkinci Dünya Savaşında gece hücumu yapacak olan Amerikan pilotlarına hedeflerini daha net görebilmeleri için hurma yedirmişlerdir. Göz sinirlerini kuvvetlendirici özelliği vardır.

Gözleri Kuvvetlendiren Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır.

Gözleri Kuvvetlendiren Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir. Gözleri Kuvvetlendiren Hurma.Ramazan ve nafile Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Hurma ile açarız. Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ile açarmış..Neden Hurma ile oruç açtığı Hurmanın sayısız faydalarında gizli. Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruz ki Hurmanın sağlığa yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut.

Gözleri Kuvvetlendiren Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Gözleri yararlı Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Gözleri Kuvvetlendiren Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Gözleri Kuvvetlendiren Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor.

Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ağacına belki de bu nedenle”hayat ağacı” deniliyor. Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer. Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Gözleri Kuvvetlendiren Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir.

Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Gözleri Kuvvetlendiren Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Gözleri Kuvvetlendiren Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Gözleri Kuvvetlendiren Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Gözleri Kuvvetlendiren Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir. 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Gözleri Kuvvetlendiren Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Gözleri Kuvvetlendiren Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Gözleri Kuvvetlendiren Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir?

İndeks: Resûlûllah, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Anemi, Diyare, ishal, Diyabet,  Osteoporozu, Gıda, Hurma,  Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

62 thoughts on “Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş