Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.
Kısırlık için ilahi şifa Hurma bol miktarda fosfor ihtiva ettiği için kısırlık tedavisinde ilahi bir ilaçtır. Polenli hurma macunu yapılıp yenmeye devam edilir.

قَالَ رَبِّ أَنَّى يَكُونُ لِي غُلَامٌ وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا وَقَدْ بَلَغْتُ مِنَ الْكِبَرِ عِتِيًّا ﴿٨﴾
Kâle rabbî ennâ yekûnu lî gulâmun ve kânetimraetî âkıran ve kad belagtu minel kiberi ıtiyyâ(ıtiyyen).
1- 8. âyette Zekeriya (a.s.)’in “Yarabbi zevcem kısır, ben ise ihtiyarım nasıl çocuk sahibi olabilirim” sualine.

وَهُزِّي إِلَيْكِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَيْكِ رُطَبًا جَنِيًّا ﴿٢٥﴾
Ve huzzî ileyki bi ciz’ın nahleti tusâkıt aleyki rutaben ceniyyâ(ceniyyen).

2- 25. Âyet-i Kerîme’de doğum sancısı çeken Meryem validemize hurma ağacını silkele ve hurmaları dökülüversin (ye) mealindeki -hurmanın, kısırlık tedavi edici ve doğum kolaylaştırıcı etkisi.-
فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِي قَدْ جَعَلَ رَبُّكِ تَحْتَكِ سَرِيًّا ﴿٢٤﴾
Fe nâdâhâ min tahtihâ ellâ tahzenî kad ceale rabbuki tahteki seriyyâ(seriyyen)

3- 24. Âyet-i Kerîme’de “Sakın mahzun olma muhakkak ki Rabbin senin alt yanında bir su deresi meydana getirdi

Kısırlık için ilahi şifa Hurma kısırlık ve iktidarsızlığa da iyi geliyor. Kısırlık için ilahi şifa Hurma nın kısırlığa iyi geldiği doğrumu, Kısırlık tedavisinde Kısırlık için ilahi şifa Hurma nın etkisi nedir tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz. Çocuk sahibi olamayan bir çok çift her duyduğu yöntemi denemeye çalışır.Tıbben derdine çare bulamayanlar Allaha ve onun nimetlerinden fayda umar. Bu nimetlerden biride Kısırlık için ilahi şifa Hurma.Hacca giden hacılar çocuğu olmayanlar için özel bir Kısırlık için ilahi şifa Hurma getirir. İnanış odurki bu Kısırlık için ilahi şifa Hurmayı yiyen kişinin mutlaka çocuğu olmaktadır.(Kendimde olaya bir kaç defa şahit olmuşumdur)Bu Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın adı Acve hurması .Bu Kısırlık için ilahi şifa Hurmayı peygamber efendimiz kendi elleri ile dikmiştir.Bir çok kişi Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın çekirdeğinde Allah lafzı gördüğünü söyler.Muhammed lafzını görenlerde var .Yenilen Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın çekirdeği kesinlikle atılmaz.

Kişi ya üzerinde taşır yada bahçeye saksıya inanışından saygısından ötürü diker.Bu Kısırlık için ilahi şifa Hurmayı yiyip hamile kalanların oğlu olursa adını muhammed koyar.Yazımızın devamında Acve hurması nın binbir çeşit faydasını ve Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın kısırlıkla ilgili ayetlerini araştırdık. Sizin de Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın kısırlıkla ilgili duyumları var ise lütfen bizimle bu başlık altından paylaşsın. Klasik tıp uygulamalarında Kısırlık için ilahi şifa Hurmalar afrodizyak olarak da kullanılır. Kısırlık için ilahi şifa Hurma palmiyesi poleni bazı ülkelerde iktidarsızlık için kullanılır. Deney hayvanlarında yapılan araştırmalara göre Kısırlık için ilahi şifa Hurma özleri sperm sayısı ve hareketliliğini artıyor. İnsanlardaki faydalarını tespit edebilmek için daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç duyuluyor. Hz. Muhammed’ in diktiği 39 ağaç sayesinde yüzyıllardır bir şifa kaynağı oluştu. Hz. Muhammed’ in Medine bölgesine diktiği ve Onun da en çok sevdiği meyve olan Acve Hurması’ nın faydaları saymakla bitmiyor. Dünya üzerindeki en pahalı Kısırlık için ilahi şifa Hurma olan Acve Hurması, oldukça küçük, neredeyse zeytin büyüklüğünde. Buna rağmen işlevleri çok büyük. Normal Kısırlık için ilahi şifa Hurması yenilebileceği gibi macun haline getirilip de tüketilebilir. İşte bu Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın faydaları şu şekilde:
Acve Hurması, rahim kaslarını güçlendirir. Bu sayede doğumu oldukça kolaylaştırır. Doğum sonrası ağrı ve acıyı en aza indirir. Bunu sağlamak için doğumdan 1-2 hafta öncesinden başlayarak her gün tüketilmelidir.İçerdiği fruktozdan dolayı vücut için enerji kaynağıdır.B grubu vitaminleri içerdiği için karaciğer için çok faydalıdır. Sarılık hastalığına yakalanma riskini düşürür. Kısırlığın önüne geçer. İçinde çok fazla fosfor bulunduğu için sadece engellemekle kalmaz, aynı zamanda kısırlık sorunu olanların iyileşmesinde kullanılabilir. Bağırsakları çalıştırır ve iştah açar. A vitamini muhtevasından dolayı göz sağlığı için önemlidir. Ancak gözlerinde ağrı olanların tüketmesi sakıncalıdır. Çünkü gözün güçlenmesini sağlamasına paralel ağrı varsa, onu da daha şiddetli hale getirir. Vücuttaki toksin atımını kolaylaştırır. Hazmı kolaylaştırır. Bol miktarda demir içerir. Bu sayede kan yapar. Muhtevası bakımından ( fosfor, potasyum ) bebeklerin gelişiminde çok önemlidir. Damar sertliğini ortadan kaldırır. Kolestrolü bitirir. Vücuttaki şeker seviyesini ayarlar. İç kanama geçirenlerin kanamasını durdurur.

Peygamber efendimiz orucunu Kısırlık için ilahi şifa Hurma ile açarmış.Neden Kısırlık için ilahi şifa Hurma ile oruç açtığı Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruz ki Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları, hikmetleri mevcut. Kısırlık için ilahi şifa Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Kısırlık için ilahi şifa Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kısırlık için ilahi şifa Hurma tansiyon ve diyabete karşı mücadele ediyor.

Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kısırlık için ilahi şifa Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Kısırlık için ilahi şifa Hurma ağacına belki de bu nedenle”hayat ağacı” deniliyor Kısırlık için ilahi şifa Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kısırlık için ilahi şifa Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kısırlık için ilahi şifa Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.
Medine Amber
Medine Amber Ula
Medine Acwe
Medine Mabroom
Medine Safawi
Medine Şelebi
Medine Berni


Kısırlık için ilahi şifa Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Kısırlık için ilahi şifa Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Kısırlık için ilahi şifa Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir. 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir.

Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Kısırlık için ilahi şifa Hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kısırlık için ilahi şifa Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Kısırlık için ilahi şifa Hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Kısırlık için ilahi şifa Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Kısırlık için ilahi şifa Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Kısırlık için ilahi şifa Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir.
En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Kısırlık için ilahi şifa Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Kısırlık için ilahi şifa Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İnsan ve toplum sağlığında Erkeklerde Kısırlık Sorunu ve Tedavi Yöntemleri yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde bundan kısa bir süre öncesine kadar tıbben tedavisi mümkün olmayan durumlarda, çocuk beklentisi içindeki Eşler arasında aile lerin önemli bir kısmının, önümüzdeki yıllar içerisinde bu arzularına ulaşması mümkün olacaktır. Eşler arasında aile de çocuk isteğinde olan eşlerde Tüp bebek ulaşılan en son tedavi yöntemi olma özelliğini halen korumaktadır. Bu mutluluğa henüz ulaşamamış çiftlerin, ümitlerini kaybetmeden, Eşler arasında aile mutluluklarını bozmadan, sabırla tıptaki gelişmeleri takip etmelerini öneriyoruz. İnfertilite (insan ve toplum sağlığında Kısırlık) nedir? İnfertilite (kısırlık) olarak tanımlanan durum, 1 yıllık korunmasız ilişkiye rağmen gebelik oluşmamasıdır. Çiftlerin yaklaşık %15’inde görülen çocuk sahibi olamama sorununda, sadece erkeğe bağlı faktörler %20, hem erkek hem de kadına bağlı faktörler %30, sadece kadına bağlı faktörler %40 oranında görülmektedir. %10 çiftte ise açıklanamayan insan ve toplum sağlığında Kısırlık durumu söz konusudur. Böylelikle, çocuk sahibi olmakta zorluk yaşayan çiftlerin % 50-60’ında, erkekteki bir sorunun kısmen de olsa sebepler arasında yer aldığı söylenebilir. Erkekte insan ve toplum sağlığında Kısırlıkla ilgili sorunlar, büyük bir çoğunlukla yapılan bir fizik muayene ve sperm tahlilinden anlaşılabilirse de, bazı durumlarda hormon analizi, ultrasonografi ve daha ileri özel genetik tetkikler gerekebilmektedir.

Varikosel nedir ve tedavisi nasıldır? Erkek kısırlığının en sık görülen ve tedaviye en çok yanıt veren nedenlerinden biri, yumurtalık damarlarında varisleşme yani varikosel hastalığıdır. Varisleşen ve kapakçık yapısı bozulan damarlarla, testise doğru reflü akımla geri dönen kandaki toksik maddeler ve yüksek ısı, testise ve dolayısı ile sperm hücrelerine zarar vermektedir. Mikrocerrahi yöntemle yapılacak ameliyat ile olumlu sonuç alınabilmektedir. Erkeklerde insan ve toplum sağlığında Kısırlık nedenlerinden biri olan kanal tıkanıklığı nasıl oluşur?
Tüplerde tıkanıklık 4 farklı sebebe bağlıdır.
1- Zaman içerisinde gelişen kistlere bağlı olarak tıkanıklık ortaya çıkabilir.
2- Doktor eliyle yani “vazektomi” denilen bir doğum kontrol yöntemi sonucu tüplerin bağlanmasıyla gelişebilir.
3- Doğumsal olabilir. Genetik nedenlerle spermin dışarı çıkış yollarının kısmen veya tamamen gelişmemesi sonucu ortaya çıkar.
4- Cinsel yolla bulaşan Gonore (bel soğukluğu) gibi bazı hastalıklar sonucu da bu kanallarda tıkanmalar oluşabilir. Tıkanıklık nedeniyle olan insan ve toplum sağlığında Kısırlıklar, özel mikrocerrahi ve endoskopik yöntemler ile çoğu vakada başarı ile giderilip normal yolla hamile kalınması sağlanabilmektedir. Bu tip cinsel yolla bulaşan hastalıklar her zaman olmasa da çoğu kez idrar yaparken yanma, idrar yolundan akıntı olması gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Bu hastalıkların ilerlemesine yetersiz tedavi de sebep olmaktadır. Eczaneden veya kulaktan dolma tavsiye ile bilinçsizce alınan ilaçlar hastalığı tam olarak tedavi etmeyebileceğinden hastalık idrar yolundan prostat ve testislere ilerleyerek kısırlığa yol açabilmektedir. Tüberküloz yani verem hastalığı da insan ve toplum sağlığında Kısırlık yapabilmektedir.

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

171 thoughts on “Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş