Epsom Tuzu Ağrıları Hafifletir.

Epsom Tuzu Ağrıları Hafifletir.
Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu ağrı, şişlik ve iltihap gibi belirtileri azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda magnezyum da vücuttaki pH seviyesini düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Ağrıları hafifleten Epsom Tuzu aynı zamanda gut artrit herhangi bir rahatsızlıkla ilişkili sertlik, enflamasyon ve ağrıyı da azaltır.

Ayrıca kemik mineralizasyonu için de Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu yardımcı olmaktadır. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu sinir işlevselliğini ve sinir ağrılarını yatıştırmada da etkilidir.Sıcak suya 2 yemek kaşığı Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu ekleyin. 20-30 dakika kadar bu suyun içinde vücudunuzun ağrıyan bölgelerini bekletin. Aynı işlemi haftada 3 kez tekrarlayın.

Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin. Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın.

##*##*

Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, İçinde çözündüğü madde: Su
Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler.
Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz.

Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu, Magnezyum sülfat kimyasal formülü MgSO₄ olan, magnezyum, kükürt ve oksijen ihtiva eden bir inorganik tuz. Genellikle heptahidrat formunda sülfat minerali olan Epsomit ya da diğer adıyla Epsom tuzu halinde bulunur. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz.

*#
*#

Uyarı: Ağrıları hafifletmeye faydalı Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.
İndeks: Epsom tuzu, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş