Hurma Kalp ve Damar Sağlığında Tansiyonu Düşürür.

Hurma  Kalp ve Damar Sağlığında Tansiyonu Düşürür.
Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta zi­yaretine giderler “Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -“Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif’in kardeşi Haris İbn-i Kelede’ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine’nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin.” Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur..
“Eğer Acve hurması bulunamazsa, Medine hurması çekirdekleriyle öğütülür, az badem içi ve hıyar çekirdeği öğütülür. Süt, zeytinyağı ve bal ile pişirilip macun yapılıp soğuk olarak yedirilir.” Bu macun birçok hastalığa şifadır.

Hurma insanların Kalp sağlığını koruyor. Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor ve kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın, palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür. kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir. Hurma Kazık ve saçak kök yapısına sahiptir.Ağacın pürüzlü gövdesi gri ağırlıklı kahverengi gibidir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında hurma sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.

100 gram hurmanın ortalama 277 kalori içerdiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanları “4 adet hurma 1 porsiyon meyve miktarına denk geliyor ve İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ortalama 60 kalori içeriyor. Dolayısıyla, vitamin ve minerallerden zengin bu lezzetli besini yine de kontrollü tüketmekte yarar var” diyor.İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmalarda bulunuyor. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları insanın sadece İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Hurma yemenin doğum sancısını önemli ölçüde azalttığı söylenmektedir. Ayrıca hurma emziren bayanların sütünü arttırmaktadır. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise bir İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Ancak birazdan öğreneceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma tüketmeyi ihmal etmeyeceksiniz. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden biri çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İdeal Bir Besin Potansiyel sağlık faydaları ve zengin hayati besinleri barındırması İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmayı hemen hemen ideal bir gıda haline getiriyor.

İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmada harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir. Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle hurma yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma nasıl ve ne zaman yenmeli?

Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Özellikle kas gelişimi için İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir. Modern tıbbi araştırmalara göre, İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın karın kanserinin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir. İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın, özellikle Ramazan Orucu sırasında kullanılması ve iftarın öncelikle hurma ve su ile açılması aslında önemli bir alışkanlıktır. Hurmanın su ile birlikte alınması, yemek sırasında aşırı yemenin önüne geçmektedir Sağlıklı Kalp ve İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın faydaları saymakla bitmiyor ancak kalp sağlığı içinde önemli etkileri var. Geceden ıslatılan ve sabah ezilerek yenen hurmalar zayıf kalpler üzerinde olumlu etkileri vardır. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma üzerinde yapılan çalışmalarda inme ve diğer kalp ile ilgili hastalıkların riskini azaltmak için içerisinde etkili miktarda potasyum vardır. Ayrıca; kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç, LDL kolesterol seviyelerini düşürmek için, sağlıklı ve lezzetli bir yol olarak tavsiye edilmektedir.

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.1 Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir.  Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor.

Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası olarak İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ezip ovuşturmak, İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.”250 gr. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur.

insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların kalp ve damar sağlığında tansiyonu düşüren hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

İndex: Resûlûllah, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Kadın, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Hurma Lohusa Gıdası ve Bebek Mamasıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…