Hurma, İshal Kontrolünde Etkilidir.

Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma da faydalı bir yol olarak bilinen potasyum içermektedir. Aynı zamanda sindirimi kolaydır, bu da kronik ishalin öngörülemeyen doğasını hafifletmeye yardımcı olur.

Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış Hurmadaki çözülebilir lif, bağırsak hareketlerine hacim kazandırarak, boşaltım sisteminin normal, sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayarak ishalin hafifletilmesine yardımcı olabilir.İshal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. şıralı sütten yedirir.

******

Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendirir.

Uluslararası Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır.

********

Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor.

Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma Antioksidan olarak, yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. İnsanlarda kimyasal süreçler, özellikle oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur. İnsanda Yüksek derecede reaktif olan serbest radikaller farklı moleküller ile kolayca reaksiyona girebilir ve böylece hücrelere ve canlıya zarar verebilir. Abdominal Kanser ve Türevleri için Araştırmalar, abdominal kanser riskini ve etkisini azaltmanın bilinen bir yolu olan Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmalara dikkat çekmektedir. Tüm yaş grupları için yararlı bir tonik olarak kullanılabilir ve bazı durumlarda geleneksel ilaçlardan daha iyi etki ederler. En önemlisi doğal bir takviyedir, bu nedenle insan üzerinde herhangi bir olumsuz yan etkiye sahip değildir.

**

Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Diyare yani ishal kontrolünde etkili Olgunlaşmış hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

********

İndex: Resûlûllah, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Osteoporozu, Gıda, Hurma,  Enerji, karbonhidrat, protein, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş