Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Güzelliğin sırrı kara üzümdedir
Güzelliğin sırrı kara üzümün yapısında bulunan mineral, potasyum, magnezyum ve demirin vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini ifade ederek, zayıflamak isteyen kadınların güzelliğin sırrı kara üzüm tüketmesini, gençleşmek isteyenlerin ise güzelliğin sırrı kara üzümden yapılan cilt maskesi kullanmasını tavsiye etti.

İçerdiği maddeler sayesinde güzellik iksiri olarak nitelendirilen güzelliğin sırrı kara üzümün zayıflama diyetlerinde de rahatlıkla kullanılabileceğini belirten ” güzelliğin sırrı kara üzümün kabuklarında yer alan resveratrol maddesinin birçok önemli yararı vardır. Kadınlar güzelliğin sırrı kara üzümü ezip yüzlerine maske yapabilirler. Ezilmiş güzelliğin sırrı kara üzümü bir saat yüzlerinde beklettiklerinde cildi taze tutarak, yüz güzelliği de sağlamak ve kırışıklıkları önlemekte faydası vardır.

Öte yandan yoğun renginden dolayı ciddi bir antioksidan deposu olan kokulu güzelliğin sırrı kara üzümler doktor tavsiyesinde zayıflamada da etkili olmaktadır. Gençleşmek ve zayıflamak isteyen bayanlar güzellik iksiri güzelliğin sırrı kara üzüm kullansın” dedi. Karadeniz Bölgesi’nde yetişen kokulu güzelliğin sırrı kara üzümlerin kabukları ve çekirdekleri ile beraber tüketilmesi veya suyu sıkılarak içilmesi gerektiğini de açıklayan , şunları söyledi:” güzelliğin sırrı kara üzümdeki inositol, kolesterol düzeyini azaltmaya yardımcıdır. Bu besindeki B1 vitamini kan şekerinin yakılması, kalp sağlığının korunması ve öğrenme gibi beyin fonksiyonları için gerekli olan bir vitamindir. Yaşlanmaya karşı koruduğu gibi, alkol ve sigaranın zararlı etkilerini de azaltır. Vücuttaki yağların erimesi için yardımcı olur.

Kabuk ve çekirdekleri bağırsak metabolizmasını hızlandırır. güzelliğin sırrı kara üzüm, vücutta yağların erimesine yardımcı olarak cildin taze ve temiz bir görünüm almasını sağlar. İçerdiği maddeler sayesinde güzellik iksiri olarak nitelendiriliyor. Bir salkım güzelliğin sırrı kara üzüm veya buna eş değer kurutulmuş güzelliğin sırrı kara üzüm, vücudu ve beyin hücrelerini zindeleştiriyor. Bir kilo güzelliğin sırrı kara üzüm, bin 150 gram süt, 390 gram et, 300 gram ekmek ve bin 200 gram patatese eşdeğerdir.

Bu nedenle de aynı zamanda bayanlar için en ideal rejim menüsüdür.” Güzelliğin sırrı kara üzüm dünya çağında en çok tüketilen otantik tada sahip meyvelerden biridir. Filizi onlarca metre uzayabilmektedir ve genelde ılıman iklimleri sever. güzelliğin sırrı kara üzüm tadı ve kokusu ile renklerine göre varyasyon göstermektedir, bilinen üç güzelliğin sırrı kara üzüm çeşidi vardır. Tatları arasında bir derecelendirme yapılacak olursa yeşil güzelliğin sırrı kara üzüm biraz daha ekşi kırmızı güzelliğin sırrı kara üzüm daha tatlı ve siyah üzümünde ise ikisinin arasında bir tada sahiptir. güzelliğin sırrı kara üzümler çok ufak olmalarına rağmen sağlık açısından çok faydalı meyvelerdir. güzelliğin sırrı kara üzümün etkin olarak birçok kullanım alanı vardır, yeme-içmenin dışında kozmetik alanda, bakım ürünlerinde faydalı bir destekleyici olarak fayda sağlamaktadır.
Kabızlık, sindirim bozukluğu, yorgunluk, böbrek rahatsızlıkları, sarı nokta hastalığının tedavisinde ve kataraktın önlenmesindeki faydalarını içerir. En popüler ve lezzetli meyvelerden biri olan güzelliğin sırrı kara üzüm potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum ve selenyum gibi önemli minerallere ek olarak A vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve folik asit bakımından zengindir. güzelliğin sırrı kara üzüm çok güçlü antioksidan olan flavanoid içerir. Bu flavanoidler serbest radikallerin neden olduğu zararları azaltır ve yaşlanmayı yavaşlatır. güzelliğin sırrı kara üzüm, yüksek besin değeri içeriği sayesinde sağlıklı ve aktif bir yaşam için önemli bir rol oynar.
Güzelliğin sırrı kara üzüm bol miktarda enerji içerir, protein açısından zengindir ve bol miktarda lif içerir. güzelliğin sırrı kara üzüm ayrıca folatlar, Niasin, Pantotenik i Piridoksin, Riboflavin , Tiamin yanında, C,E,K vitaminleri içermektedir. C ve K vitaminleri açısından çok zengindir. güzelliğin sırrı kara üzüm ayrıca bol miktarda potasyum, sodyum, kalsiyum, bakır, manganze, demir, magnezyum, çinko, Karoten-α, Karoten-ß, Kripto-ksantin, Lutein-zeaksantin açısından zengindir.Bol miktarda vitamin, mineral ve bileşen içeren güzelliğin sırrı kara üzümün sağlık açısından önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. güzelliğin sırrı kara üzümün beyin sağlığından, sindirim sistemine, cilt sağlığına katkıda bulunması ve bir çok hastalıktan koruması ile şu şekilde değerlendirebiliriz. Genel anlamda güzelliğin sırrı kara üzüm her yaştan insanın güvenle tüketebileceği sağlık açısından faydalı bir meyvedir. Özellikle mevsiminde taze tüketilmesi ve aynı şekilde güzelliğin sırrı kara üzüm sirkesi ve üzüm çekirdeği yağının doğal ev ortamlarında hazırlanıp tüketilmesini öneririz.

UYARI: Bilindiği gibi güzelliğin sırrı kara üzüm, şeker oranı çok yüksek bir meyve olduğu için şeker hastalarının doktorlarına danışarak yemelerini tavsiye ediyoruz. Birçok meyveye göre çok yüksek oranda şeker içerdiği için, aniden kan şekerinin hızla yükselmesine neden olabiliyor.

İndeks: folatlar, Niasin, Pantotenik i Piridoksin, Riboflavin , Tiamin, flavanoid, inositol, Üzüm, Kara üzüm, Kırmızı üzüm, Kuru üzüm, potasyum, sodyum, kalsiyum, bakır, manganze, demir, magnezyum, çinko, Karoten-α, Karoten-ß, Kripto-ksantin, Lutein-zeaksantin,

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.

.

Zemzem Suyu Gençleştirir

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.

 

About Auther:

bitkiveinsan.com

156 thoughts on “Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Bir cevap yazın