Aşırı Terleme Problemine Karbonat Yararlıdır.

Aşırı Terleme Problemine Karbonat Yararlıdır.
Özellikle yaz aylarında işkence haline gelen terleme sorununa deva olan karbonat, doğal yollardan terleme fonksiyonunu aza indirmektedir. Aşırı terleme problemi yaşayan kişilerin kullanabileceği ürün, ucuz olması ile de çok cazip bir seçenektir.

Kokuyu ve terlemeyi engelleyen bu doğal yöntem, aynı zamanda cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Karbonatı ve bir miktar sirke bileşenini karıştırıp krem şekline getiriniz ve banyo çıkışı bu kar”ışımı koltuk altına ya da en çok terleme yapan bölgelere hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayınız. Bu karışımın etkisi birkaç gün sürecektir. Ve deodorant kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Her ne kadar hoş bir durum olmasa da terleme tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır. Terleme vücudun yapmış olduğu doğal bir eylemdir. Ancak terleme kimi insanlarda aşırı şekilde görüldüğünde, sağlık sorunu haline gelebiliyor. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Tıp dilinde hiperhidrozis olarak bilinen terleme bozukluğu, vücutta aşırı terlemeye yol açtığı için vücutta aşırı ıslaklık oluşmasına neden oluyor.  İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Normalde terleme serin kalmak için vücudun doğal bir mekanizmadır. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Bazı insanlar sadece diğerlerinden daha fazla terler. Ter utanç, öfke, sinirlenme gibi duygusal etkilere tepki olarak gelişebilir.

Korkan kişiler de terleyebilir. Aşırı terlemede genetik bozukluklar da söz konusu olabilir. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Menopoz, kanser, verem, kalp-damar hastalıkları, psikolojik problemler, felç, omurilik yaralanmalarının terleme belirtilerinden bazılarıdır. Terlemenin en önemli sebeplerinden biri de beslenme düzenidir. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Çok sıcak ve baharatlı gıdalar, alkol, kafein, soğan, sarımsak gibi maddeler terlemeyi tetikleyici unsurlar arasında yer alır. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için Özellikle çok terleyenler bu gıdalardan uzak durmalı ve yeşil yapraklı taze sebzelere ağırlık vermelidir. Terlemeye karşı bitkisel çözüm bulmak mümkündür. İnsan sağlığın da başarılı çözüm için  Kimi bitkiler vücudun sıvı dengesini sağlayacağı gibi terlemeyi de azaltmaktadır. Magnezyum ve B vitamini terlemeyi azaltmak için almamız gereken maddelerdir. Zengin ve dengeli beslenerek günde 6-8 bardak su tüketmemiz gerekir. Aşırı ıslaklık yüzünde rahatsız olan insanlara faydalı olabilecek bazı doğal formüller bulunmaktadır.

İnsan Sağlığı için halk arasında yaygın olarak ‘‘karbonat’’ olarak adlandırılır. ‘Sodium bicarbonate’ olarak da bilinen karbonat daha çok hamur işlerinde ve mutfaklarda kullanılır. Hayatımızda Karbonatın İnsan ağız Sağlığı olan faydaları hakkında çok az şey bilinir ama yazıyı okuduğunuzda karbonat hakkında öğreneceğiniz yeni şeylerin sizi çok şaşırtacağından da eminiz. Toplumda kötü koku giderilmesinde Karbonat etkili bir kimyasal maddedir. Bundan dolayı bu yüzden bu yazıda ele alacağımız bazı kullanım şekillerini uygularken bu özelliğini unutmayın. Yaşamda Karbonat sodyum açısından çok zengin bir kaynaktır.

Dolayısıyla bu yüzden daha çok bakım ve kozmetik ürünlerinden fazlaca kullanılmaktadır. Bunun en fazla kullanılan alanlarından özellikle saç ve cilt bakımında vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden bir tanesidir. İnsan Sağlığı için çoğu kişi, karbonatı sadece hamur işi yapımında kullanıldığını düşünmektedir. Fakat bu faydalı besinin birçok yararı bulunmaktadır. Kozmetikten tutunda sağlığa kadar birçok yararlı etkisi olan ürün suda çabuk çözülme özelliğine sahip olduğundan hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Doğallıktan yana olanlar için çok özel bir ürün olan karbonat, birçok bölümlere ayrılmaktadır. Maden, kimya gibi birçok alanda kullanılan çeşitleri vardır. Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum çeşitlerinden oluşan karbonatın, genel adı Karbonik bazik tuzudur.

Karbonik asit bazlardan oluşan karbonat, tuzların ortak adını oluşturmaktadır. Bu ürün, kimyasal maddelerden oluşmuş olsa da çoğu içeriklerden daha doğal ve zararsızdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olan kişileri olumsuz etkileyebilmektedir. Karbonatın insan sağlığına Zararları Karbonat kimyasal bir madde olduğundan dolayı aşırı tüketilmesi bazı sorunlara neden olmaktadır. Bundan dolayı kullanım dozu ve kullanım süresine dikkat edilmesi gerekir.

Özellikle kişilerdeki hastalıklarda ciddi deri hastalıkları diş veya diş eti hastalıkları ile ilaçlı mücadele eden hastalar doktorların danışmadan kullanmamalıdırlar. Çok aşırı kullanılması diş minelerine zarar verir ve haftada en fazla bir kere kullanılmalıdır Aşırı şekilde cilde ve aknelere veya sivilceli bölgelere uygulanmamalıdır. Normalde dozunu düşük tutarak gün aşırı kullanılabilir. Suya karıştırılarak içilmesini önermiyoruz. Yapılan diyetlerde su ile karıştırılarak sürekli tüketilmesini önermiyoruz. Çünkü kişilerin kalp ve mide sorunlarına neden olmaktadır.

İnsan sağlığında tavsiyeler Karbonatın farklı kullanımlarının birçok açıdan sağlığa faydası olduğu gibi özellikle cilt, saç ve diş sağlığına iyi geldiğini söyleyebiliriz. Kullanımda düzenli olarak suya karıştırılarak içilmesi durumunda kilo vermeyi kolaylaştıracağı yönünde bir kanaat var olsada fakat risklerinden dolayı tavsiye etmiyoruz. Kilo ve diyet için daha sağlıklı besinlerin kullanılmasını öneriyoruz. İnsan sağlığında Bembeyaz dişlere sahip olma isteyenler çok kolay bir uygulama ile istedikleri beyazlığa kavuşabilecekler. Özellikle dişinizi fırçaladıktan sonra fırçanıza karbonat sürerek tekrar fırçalayınız. Ağız sağlığında Tuz ile karıştırdığınızda dişlerinizde biriken zararlı maddeleri temizler ve ağız tedavisinde olumlu sonuçlar verir. Bakterileri dezenfekte eden ürün, ağız kanserine engel olmaktadır. İnsan ağız Sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan karbonat, mide sorunu yaşayan kişilerin de imdadına koşmaktadır. İnsan ağız Sağlığı için Yemek sonrasında ağrı çeken ve sindirim zorluğu yaşayan kişiler, bir miktar karbonat ve suyu karıştırıp içerler ise rahatlama yaşarlar. İnsanın kepek sorununu ortadan kaldıran karbonat, aynı zamanda saçlarınız daha kısa sürede temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınız yıkadıktan sonra karbonat ile masaj yaparsanız kepek probleminden kurtulabilirsiniz. İnsan ağız Sağlığı Bademcik problemini ortadan kaldırmak için karbonat ile suyu gargara yapınız.

Evet bir çok ilaç şıp diye mide yanmanıza çözüm olabiliyor ama vücudunuza da bir o kadar zararlılar. Onlar yerine ilk olarak daha doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Yarım bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı karbonat katıp karıştırın ve için. Mide yanmanızı tıpkı ilaçlar gibi hemen geçirecek.

İndex: Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum, karbonat, Karbonik bazik tuzu, kepek, Sodium bicarbonate, terleme, Koku, krem, masaj,

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…


77 yorum

 1. Geri bildirim: Okaliptüs ve Ceviz Yaprağı Terlemeyi Keser | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Karbonat Dişlerinizi Beyazlatır Ağız Tedavisinde Yararlıdır | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Muz Kabukları Sinek Isırığının Zararlarını Giderir. – bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Muz Kabukları Kabarmış Siğilleri Temizler – bitki ve insan

 5. Geri bildirim: Hücre Zarı Yapımında Yumurta Faydalıdır. – bitki ve insan

 6. Geri bildirim: Taze Hurma Doğumda Mucize Faydalıdır | bitki ve insan

 7. Geri bildirim: Medine hurması 3 tanesi kalp krizi sıfırlar | bitki ve insan

 8. Geri bildirim: Hurma insanlarda Zeka, Hafızaya iyi Geliyor | bitki ve insan

 9. Geri bildirim: Hurma Göğüs Kanserini Önleyicidir. | bitki ve insan

 10. Geri bildirim: Homepage

 11. Geri bildirim: Sabah Aç Karnına Yaş hurma Bağırsaktaki Asalakları Temizler. | | bitki ve insan

 12. Geri bildirim: Hurma Sinir Sistemini Sistematik Düzenler | bitki ve insan

 13. Geri bildirim: Doğum Esnasında ve daha sonrasında kanamaları önler | bitki ve insan

 14. Geri bildirim: Hurma, Rahim Adalelerini Kuvvetlendirir. | bitki ve insan

 15. Geri bildirim: Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Korur. | bitki ve insan

 16. Geri bildirim: Yeşil Yapraklı Sebzeler Beynimize Faydalı | bitki ve insan

 17. Geri bildirim: Folat Asidi Zengin Gıdalar Beyne Yararlıdır | bitki ve insan

 18. Geri bildirim: B6 Vitamini Aktivitelerde Enerjinin Sağlar | bitki ve insan

 19. Geri bildirim: Google

 20. Geri bildirim: B12 Vitamini Yararları Nelerdir. | bitki ve insan

 21. Geri bildirim: Biberiye Kas Ağrılarına Faydalıdır. | bitki ve insan

 22. Geri bildirim: Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır | bitki ve insan

 23. Geri bildirim: Kas Ağrılarına Zerdecal Çayı Faydalıdır. | bitki ve insan

 24. Geri bildirim: Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir. | bitki ve insan

 25. Geri bildirim: İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle duyargadır | bitki ve insan

 26. Geri bildirim: Hurma Kabızlığa İyi Gelir. | bitki ve insan

 27. Geri bildirim: Patates zengin D Vitamini ile Koruyucudur. | bitki ve insan

 28. Geri bildirim: Mantar Güçlü D Vitamini Vucudu Korur. | | bitki ve insan

 29. Geri bildirim: Biberiye Gut Hastalığına Faydalıdır | bitki ve insan

 30. Geri bildirim: Biberiye Sinüzit için Faydalıdır | bitki ve insan

 31. Geri bildirim: Selüliten Kurtulmanın Yolları. | bitki ve insan

 32. Geri bildirim: Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir | bitki ve insan

 33. Geri bildirim: Yumurta zengin D Vitamini ile Vucudu Korur. | bitki ve insan

 34. Geri bildirim: Bağışıklığı Koruyan D Vitamini Süt Ürünlerinde Zengindir. | bitki ve insan

 35. Geri bildirim: Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun | bitki ve insan

 36. Geri bildirim: Hurma Sindirim Sistemini Çalıştırır. | bitki ve insan

 37. Geri bildirim: Saç Sağlığına Biberiye Yararlıdır. | bitki ve insan

 38. Geri bildirim: Bağırsak Rahatsızlığı Tedavisine Faydalıdır | bitki ve insan

 39. Geri bildirim: Kalp Krizinde Acil Hayatınızı Kurtarır. | bitki ve insan

 40. Geri bildirim: Abdominal Kanser Riskini Hurma Azaltır. | bitki ve insan

 41. Geri bildirim: Yumurta Yararlı Kolesterolü insanda Artırır | bitki ve insan

 42. Geri bildirim: Yaş hurma tüketimi yaşlanmayı geciktirir | bitki ve insan

 43. Geri bildirim: Google

 44. Geri bildirim: auto taxi

 45. Geri bildirim: Muz Kabukları Cilde Yaşlılık Etkilerine Yararlıdır | bitki ve insan

 46. Geri bildirim: Biberiye Cildi Güzelleştirir. | bitki ve insan

 47. Geri bildirim: branding

 48. Geri bildirim: Google

Bir cevap yazın