Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir.

Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir.
Saçları güçlendiren Epsom Tuzu saçlar için oldukça sağlıklıdır. Saçlarda bulunan yağı kaldırarak saç derisini sağlıklı tutmayı sağlar. Ayrıca saçlarda oluşan incelme, dökülme ve yağlı saç gibi sorunları da Saçları güçlendiren Epsom Tuzu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Saçları güçlendiren Epsom Tuzu içerdiği mineraller sayesinde hasarlı saçları da güçlendirmeye yardımcı olur. Saçları güçlendiren Epsom Tuzu Saçlara hacim verici bir maske hazırlamak için sıcak bir kreme eşit parçada epsom tuzu ekleyin. Ardından karışımı hafif nemli saçınıza uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile iyice yıkayın. Saçlarınıza haftada bir kez bu tedaviyi uygulayın.

Eğer saçlarınız yağlı ise şampuanınıza biraz Saçları güçlendiren Epsom Tuzu ekleyerek saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, İçinde çözündüğü madde: Su Saçları güçlendiren Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır.

Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Saçları güçlendiren Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Saçları güçlendiren Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır.

ferhan bala

bitkiveinsan.com

19 thoughts on “Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş